نت پیانو نمادی است که یک صدای موسیقی را نشان می‌دهد. هر نت به یک کلید خاص روی پیانو اشاره دارد. نت‌ها اساس صفحات موسیقی هستند و ریتم، تمپو و زیر و بم آهنگ را هدایت می‌کنند.
اگر به تازگی وارد دنیای موسیقی شده‌اید، تمرین مداوم تنها راه پیشرفت شماست. سعی کنید هر هفته یک نت پیانو جدید را تمرین کنید. دستان شما باید بتوانند هرچه که روی نت پیانو می‌بینید، به بهترین شکل ممکن روی پیانو اجرا کنند. این کار جز با تمرین روزمره با نت پیانو صحیح میسر نخواهد شد. گلدن موج مجموعه‌ای از نت‌های پیانو را در اختیار شما قرار می‌دهد و مطمئن باشید برای داشتن هر هفته یک نوت جدید، هرگز با محدودیت مواجه نمی‌شوید.
نت پیانو را پرینت بگیرید و هنگام تمرین رو به روی خود قرار دهید. اگر هنوز در خواندن نت حرفه‌ای نشده‌اید، از نت‌ پیانو ساده شروع کنید.

نت پیانو

نت پیانو

نت‌های ساده پیانو

اگر هنوز دستان شما روی کیبورد مسیرشان را به‌سختی پیدا می‌کنند، با نت‌‌های ساده پیانو شروع کنید. تمرین از روی نت‌های ساده شاید یک روش زمان‌بر به نظر برسد، اما خواهید دید که در مدت زمان کوتاهی و پس از تمرین 3 یا 4 نت ساده پیانو، به‌راحتی می‌توانید سراغ نت‌های سخت‌تر بروید.
برای خواندن نت‌های ساده پیانو باید اصول زیر را بدانید:
ریتم یک ضرب قوی و تکراری است که الگوی آهنگ را دیکته می‌کند. این پایه و اساس موسیقی است که زمان نت‌هایی را که می‌نوازید هدایت می‌کند.
تمپو سرعت پخش یک آهنگ است. آهنگ‌های پرانرژی سرعت بیشتری دارند و آهنگ‌های کم ‌نرژی سرعت پایین‌تری دارند.
پیچ به فرکانس نت اشاره دارد. هرچه فرکانس نت بالاتر باشد، شکل موج سریع‌تر است و بنابراین، زیر و بم صدا بالاتر است.

نت‌های ساده پیانو

نت‌های ساده پیانو

نت پیانو ساده

حتی اجرای یک نت پیانو ساده، بدون حفظ بودم کیبورد، کار سختی است. این جمله شاید ناامیدکننده به‌نظر برسد، اما این یک واقعیت است که باید با تمرین مداوم، کیبورد را در ذهنتان حکاکی کنید.
این کار شاید در ابتدا سخت به‌نظر برسد، اما کم‌کم آسان می‌شود. شما باید جغرافیای صفحه کیبورد پیانو را یاد بگیرید. از نت پیانو ساده برای شروع استفاده کنید. باید بتوانید بدون نگاه کردن به صفحه کیبورد یک نت ساده را بنوازید. برای مثال، بدانید که اگر از C وسط شروع کنید و 3 نت را به سمت بالا بنوازید، روی F قرار خواهید گرفت. به‌مرور و پس از نت‌های ساده، می‌توانید به سراغ نت‌های سخت‌تر بروید.

نت پیانو ساده

نت پیانو ساده

نکات و ترفندهایی برای خواندن نت آهنگ

به‌نظر می‌رسد خواندن نت آهنگ، یکی از آن چالش‌هایی است که ممکن است یک نوازنده مبتدی عاشق آن باشد و شاید هم هر شب کابوس آن را ببیند. اگر شما هم در دسته دوم قرار دارید، مطالعه چند نکته زیر می‌تواند برای خواندن نت آهنگ کمک زیادی کند:

  • با انواع ریتم‌ها آشنا شوید

خواندن نت آهنگ ممکن است بر اساس اینکه شما یک نوازنده یا خواننده باشید متفاوت به‌نظر برسد، اما یک اصل مشترک برای هر دو گروه وجود دارد: ریتم. آشنایی با انواع ریتم‌ها (4/4، 3/4، 6/8 و …) به شما کمک می‌کند در هر شرایطی آماده باشید.

  • علائم کلیدی را حفظ کنید

به‌خاطرسپردن علائم کلیدی به‌ویژه برای نوازندگان بسیار مفید است، زیرا باید از تعداد اوج و فرود‌ها اطلاع داشته باشند. البته خوانندگان هم باید در خواندن نت آهنگ تبحر کافی داشته باشند، به‌خصوص اگر صدای شما در گام‌های خاصی بهتر است. برای مثال یک خواننده در اوج صدای بهتر دارد و یک خواننده دیگر در فرود.
حفظ کردن علائم کلیدی نه‌تنها خواندن نت آهنگ را آسان می‌کند، بلکه به شما در خلق یک اجرای بی‌نظیر نیز کمک زیادی می‌کند.

  • خواندن انواع مختلف نت آهنگ را تمرین کنید

وقتی صحبت از خواندن نت آهنگ می‌شود، هرگز نمی‌دانید که قرار است چه چیزی به‌دست آورید. هر چیزی از یک تانگوی پرجنب‌وجوش گرفته تا یک تصنیف آهسته جاز به شما ارائه می‌شود. اگر خواننده هستید، حتی ممکن است زبان‌های مختلفی به شما ارائه شود! بنابراین برای جلوگیری از هراس خواندن، زیاد مطالعه کنید و با سبک‌های مختلف موسیقی، ریتم‌ها و موسیقی‌ها آشنا شوید. در این صورت، وقتی یک قطعه موسیقی جدید برای خواندن به شما داده می‌شود، می‌توانید آرامش داشته باشید و خیلی راحت بگویید: « بله! من قبلاً این را دیده بودم.»

  • نکات را در قطعه شناسایی کنید

خواندن نت آهنگ چیزی بیش از نت و ریتم است! به‌دنبال تغییرات پویا یا جهت موسیقایی مشخص‌شده در قطعه باشید. همچنین، به سرعت و علائم زمان توجه زیادی داشته باشید تا مطمئن شوید که در آهنگ تغییر نمی‌کنند.
همچنین، به سرعت و علائم زمان توجه زیادی داشته باشید تا مطمئن شوید که در آهنگ تغییر نمی‌کنند.

نت آهنگ‌های معروف

اگر به‌عنوان یک نوازنده یا خواننده می‌خواهید هنر خودتان را به دیگران نشان دهید، به سراغ نت آهنگ‌های معروف بروید. این یک حقیقت است که همه‌ی ما با آهنگ‌هایی که از قبل آن‌ها را شنیده باشیم، ارتباط بهتری برقرار می‌کنیم. شاید فکر کنید که پیدا کردن نت آهنگ‌های معروف چندان ساده نیست، اما ما در گلدن موج، مجموعه‌ کاملی از نت آهنگ‌های معروف را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نت آهنگ‌های معروف

نت آهنگ‌های معروف

دانلود نت پیانو و یا خرید نسخه کاغذی

دانلود نت پیانو بهتر است یا دانلود نسخه کاغذی؟ این سوالی است که بسیاری از هنرجویان چه در زمینه‌ی نوازندگی و چه در زمینه‌های خوانندگی از استاد می‌پرسند. خب یک جواب قطعی برای این سوال وجود دارد؛ حتی اگر قصد خرید نسخه کاغذی یا پرینت گرفتن نت آهنگ را دارید، ابتدا آن را دانلود کنید و سعی کنید بار اول آن را از روی گوشی تمرین کنید. اگر توانستید با موسیقی و نت آهنگ ارتباط بگیرید، می‌توانید به‌راحتی آن را پرینت بگیرید.
نکته دیگری که وجود دارد این است که وقتی برای خرید نسخه کاغذی مراجعه می‌کنید، ممکن است همه‌ی نت‌های مورد نظر شما وجود نداشته باشد. اما زمانی که از سایت گلدن موج خرید می‌کنید، می‌توانید در کمترین زمان ممکن مجموعه‌ نت‌های مورد علاقه خود را دانلود کنید و همه‌ این نت‌ها را با هم پرینت بگیرید.

تنوع نت‌های پیانو در گلدن موج بسیار زیاد است و تقریباً همه‌ نت آهنگ‌های معروف در گلدن موج برای دانلود نوت پیانو موجود است.

دانلود نت پیانو

دانلود نت پیانو

نمایش 1–12 از 198 نتیجه

نت پیانو عرفان طهماسبی وای اگر

50,000 تومان
نام : نت پیانو عرفان طهماسبی وای اگر نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو آهنگ بی پناهی از علیرضا طلیسچی به همراه آکورد

50,000 تومان
نام : نت پیانو آهنگ بی پناهی از علیرضا طلیسچی به همراه آکورد نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : علیرضا طلیسچی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو  

نت پیانو عرفان طهماسبی به نام تو

50,000 تومان
نام : نت پیانو عرفان طهماسبی به نام تو نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو آهنگ پا قدم علیرضا طلیسچی تو رفتی ولی فکر تو تو سر من موند

50,000 تومان
نام : نت پیانو آهنگ پا قدم علیرضا طلیسچی تو رفتی ولی فکر تو ، تو سر من موند نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : علیرضا طلیسچی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو  

نت پیانو آهنگ کیه از سهراب پاکزاد

50,000 تومان
نام : نت پیانو آهنگ کیه از سهراب پاکزاد نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو عشق قدیمی حامیم

50,000 تومان
نام : نت ویلیون عشق قدیمی حامیم نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : سعید سال افزون سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو تماشا شادمهر عقیلی

50,000 تومان
نام : نت پیانو تماشا شادمهر عقیلی نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : شادمهر عقیلی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو بی من عرفان طهماسبی

50,000 تومان
نام : نت پیانو بی من عرفان طهماسبی نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز :عرفان طهماسبی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو

نت پیانو قاف علیرضا طلیسچی بارون اومد و یادم داد

50,000 تومان
نام : نت پیانو قاف علیرضا طلیسچی نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : علیرضا طلیسچی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو  

نت پیانو چه حیف معین زد به همراه آکورد و شعر

50,000 تومان
نام : نت پیانو چه حیف از معین زد به همراه آکورد و شعر نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : معین زندی و حامد دهقانی سطح : متوسط نوع ساز : پیانو  

نت پیانو رز سفید از حامیم به همراه آکورد و شعر

50,000 تومان
نام : نت پیانو رز سفید از حامیم به همراه آکورد و شعر نام تنظیم کننده : مسعود موجی نام آهنگساز : حامیم سطح : متوسط نوع ساز : پیانو  

نت پیانو بمونی برام از رضا صادقی به همراه آکورد و شعر

50,000 تومان
نام : نت پیانو بمونی برام از رضا صادقی به همراه آکورد و شعر

تنظیم کننده : مسعود موجی

آهنگساز : مهداد همایون پور

سطح : متوسط

نوع ساز : پیانو